Barmanská škola

Vítejte v naší rozmanité nabídce kurzů barmanské školy v Teplicích. Jsme tu proto, abychom vás provedli fascinujícím světem mixologie a bartendingu, ať už jste úplný začátečník nebo zkušený profesionál. S našimi kurzy se stanete mistrem ve tvorbě jedinečných koktejlů.

BARMANSKÝ KURZ ZÁKLADNÍ

Skvělý první krok pro všechny, kteří chtějí proniknout do tajů světa koktejlů.

Chcete se naučit umění barmanství a oslnit své přátele nebo hosty na profesionální úrovni? Naše barmanská škola v Teplicích nabízí Základní barmanský kurz, který je ideální pro začátečníky i nadšence, kteří chtějí prohloubit své znalosti a dovednosti. Naučte se s námi správnou etiku, ale také připravovat koktejly a nápoje.

Naučte se připravit až 50 drinků

Získejte dovednosti, které z vás udělají skutečného mistra barmanského řemesla. Po absolvování našeho kurzu budete schopni připravit až 50 různých drinků, od klasických koktejlů až po moderní speciality.

Důležité informace kurzu

Každý účastník obdrží studijní materiály. Kurz je zakončen písemnou a praktickou zkouškou. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát. CBA Certifikát je platný v zemích I.B.A a bude vyhotoven v ČJ a AJ.

Co se během kurzu naučíte?

Na našem barmanském kurzu se naučíte správně pracovat s různými typy shakerů. Vyzkoušíte si míchací sklenici a přípravu přímo ve skle. Čeká na vás také Floating, příprava teplých drinků, nebo třeba molekulární mixologie.

“Seznámíme vás s více než 150 různými typy destilátů. Získáte přehled o sortimentu alkoholických nápojů, sirupů a dalších položkách.”

O čem budete mít přehled?

Získáte kompletní přehled zbožíznalství. S námi hravě pozorumíte širokému sortimentu produktů. Kromě toho s přehledem poznáte alkoholické i nealkoholické nápoje. Seznámíme vás také s jejich historií, výrobou a charakteristikou.

Pro koho je kurz ideální?

Ať už jste nováček a chcete pracovat za barem, nebo studujete odbornou školu v České republice, tento kurz je pro vás ideální. Zajímavý může být také pro studenty dalších vzdělávacích institucí, ale i zaměstnance restaurací, barů, hotelů, klubů, společenských zařízení.

Proč základní barmanský kurz?

Staňte se králem barové gastronomie. V našem barmanském kurzu získáte informace o vývoji baru v historickém kontextu, uspořádání a různé varianty zařízení. Důležitá pro vás bude také komunikační strategie, inventura zásob, servírování, ozdobování drinků a využití ovoce v provozu baru. Přesvědčte se sami na našem kurzu.

“S námi ochutnáte domácí infuze Tequily a dalších destilátů. Těšit se můžete také na domácí sirupy, nebo bittery.”

Jaké získáte receptury?

Každý účastník obdrží podrobné receptury na jednotlivé drinky, včetně ingrediencí, postupů a tipů na dokonalou prezentaci. Které kategorie koktejlů to konkrétně jsou?

Short drinks

Pre-dinner drinks

After dinner drinks

Long drinks

Fancy drinks

Sekt drinks

Soft drinks

ZÁKLADNÍ PRODUKTY
PRO PŘÍPRAVU COCKTAILŮ:

ZÁKLADNÍ BARBEK KURZ

Kurz se zaměřuje na naučení se základních technik míchání nápojů, obsluhy baru a komunikace s hosty.

Máte zájem o svět barové kultury, kde se mísí znalosti, dovednosti a umění v jeden celek? Chcete se stát odborníkem, který nejen rozumí různým druhům alkoholických nápojů, ale také umí efektivně spravovat barový inventář a poskytovat výjimečný zákaznický servis?

Obsluha baru a komunikace

Náš barbek kurz je navržen tak, aby vás připravil na pozici comis de bar (barman junior) a vybavil vás potřebnými znalostmi a dovednostmi. Objevte radost z práce za barem.

Důležité informace kurzu

Každý účastník obdrží studijní materiály. Kurz je zakončen písemnou a praktickou zkouškou. Po absolvování kurzu obdržíte certifikát. CBA Certifikát je platný v zemích I.B.A a bude vyhotoven v ČJ a AJ.

Co se během kurzu naučíte?

Naučíte se evidovat a sledovat zásoby, minimalizovat ztráty a optimalizovat náklady. Získáte přehled o různých druzích alkoholických nápojů a jejich využití v praxi, ale především rozvinete své komunikační dovednosti.

“Vydejte se na cestu za profesionálním růstem v oblasti barového provozu.”

O čem budete mít přehled?

Naučite se správně spravovat barový inventář a zásoby. Získate základní znalosti o různých alkoholických nápojích a jejich použití. Rozvinete dovednosti v oblasti komunikace s hosty a kolegy.

Pro koho je kurz ideální?

Tento kurz je navržen pro jednotlivce, kteří se chtějí stát odborníky v oblasti barového provozu, konkrétně na pozici “comis de bar” (barman junior).

Proč základní barbek kurz?

Vstoupit do světa barové kultury znamená více než jen nalévat nápoje – je to umění, které vyžaduje znalosti, dovednosti a vášeň. Pokud toužíte po kariéře, kde se snoubí kreativita, profesionální přístup a neustálé učení, náš kurz barového inventáře a obsluhy je tím správným místem, kde začít.

“S námi navíc ochutnáte infuze Tequily a dalších destilátů. Těšit se můžete také na domácí sirupy, nebo bittery.”

MOLEKULÁRNÍ MIXOLOGIE

Je zaměřena zejména na modifikaci skupenství a konzistence nápojů a koktejlů.

Molekulární mixologie obecně zkoumá modifikaci skupenství a struktury nápojů a koktejlů. Textura, což je podstata nebo složení, může být přeměněna na atraktivní kaviáry, želé, bonbóny, gely, marmelády, sféry a další molekulární experimenty pomocí želatinových produktů živočišného i rostlinného původu a technik jejich zpracování. Tyto kreativní inovace nejen že vypadají skvostně, ale také mohou skvěle chutnat.

Nicméně POZOR! Alkohol zůstává zachován i v těchto "bonbonech". Alkohol je schopen zůstat zachován v těchto "bonbonech" díky znalostem o tom, jak s daným produktem manipulovat a dodržování příslušných postupů. Je důležité také znát teplotní rozmezí, při kterém se alkohol může vypařit, neboť to je nedopustitelné.

- obsah workshopu -

Předběžný program

Tresť

čichový test

Infuze

suchá, mokrá

Želatina

bonbóny, pěny

Agar

čichový test

Pěny

espumy, krémy

Suchý led

Alkozmrzliny

Nakuřování

Krystaly

Cukrová vata

CO SE NAUČÍTE?

Recepty vhodné pro okamžité využití v baru, demonstrace postupů a servírování, seznámení účastníků s manipulací s jednotlivými surovinami a použitím příslušných nástrojů, zásady bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, zdroje a skladování jednotlivých surovin. Všechny tyto informace jsou předávány během prezentace jednotlivých receptů a postupů, které jsou součástí ukázek servírování a samozřejmě zahrnují také ochutnávku.

Kde se kurz koná?

28. října 420/4 41501 Teplice

Jak dlouho kurz trvá?

3 pracovní dny
od 9:00 do 15:00

Jaká je cena kurzu?

12 000 Kč / osoba
Platba předem

Molekulární mixologie – Rozdělení

- AKCE PRO VÁS -

Želírování (Gelifikace)

Díky správným postupům nám želatina nebo agar-agar umožní přeměnit naše nebo vaše koktejly a míšené nápoje...

Želírování (Gelifikace)
Díky správným postupům nám želatina nebo agar-agar umožní přeměnit naše nebo vaše koktejly a míšené nápoje (včetně nealkoholických) na krásné želé bonbóny, gely nebo dokonce kaviár. Tyto lahůdky mohou sloužit jako doplněk k tradičním (tekutým) koktejlům nebo být podávány samostatně.

- MODERNÍ STYL -

Kuličkování (Sférifikace)

Metody klasické sférifikace nebo reverzní sférifikace nám umožňují vytvořit "falešný kaviár" s alkoholickým základem...

Kuličkování (Sférifikace)
Metody klasické sférifikace nebo reverzní sférifikace nám umožňují vytvořit "falešný kaviár" s alkoholickým základem, kuličky popping boba a sféry, které mají tenkou gelovou membránu a uvnitř jsou tekuté, praskají při zakousnutí přímo v ústech. Pro tyto postupy využíváme alginát sodný a glukan vápenatý k posílení struktury kaviáru a také gelifikant jako želatinový obal kolem tekutého jádra.

- AKCE PRO VÁS -

Uzení a nakuřování

Stejně jako při uzení masa, můžeme pomocí zapáleného dřeva nebo aromatického tabáku přenést do našich koktejlů...

Uzení a nakuřování
Stejně jako při uzení masa, můžeme pomocí zapáleného dřeva nebo aromatického tabáku přenést do našich koktejlů a pokrmů specifickou chuť. K tomu využíváme zařízení nazývané "Smoking gun" nebo udírna pistole, která koncentruje kouř do vybrané oblasti pomocí hadice.

Suchý led

Suchý led je tuhá forma oxidu uhličitého, která je stlačena...

Suchý led – (CO2)

Suchý led je tuhá forma oxidu uhličitého, která je stlačena a ochlazena na teplotu -79°C. Má sklon sublimovat, což znamená přechod z pevného skupenství přímo do plynného, bez přechodu skrze kapalinu, při libovolném zvýšení teploty. Šleháním naší směsi se suchým ledem můžeme vytvořit vaši oblíbenou alkoholickou zmrzlinu nebo sorbet, ať už perlivé želé bonbonky nebo ovoce.

Pěny, EspumY

Bubliny vytvořené uvnitř kapaliny nebo pevné látky tvoří pěny...

Pěny, Espumy a jiné Bubliny
Bubliny vytvořené uvnitř kapaliny nebo pevné látky tvoří pěny. Mezi nejznámější gastro pěny patří pivní pěna, mikropěna v cappuccinu, šlehačka a další. Pěny mohou být studené i teplé a mohou být proteinové nebo vzduchové. Lecitinovou pěnu lze vytvořit například šleháním směsi, zatímco proteinové espumy se často připravují v sifonových lahvích.

Kapalný dusík

Stlačením vzduchu a následnou rektifikací (opakovanou destilací)

Uzení a nakuřování
Stlačením vzduchu a následnou rektifikací (opakovanou destilací) je získáván. Manipulací s kapalným dusíkem dokážeme vytvořit kryogenizované pěny, pusinky, nebo fondue dobroty a sorbety.
Nákupní košík
Přejít nahoru